تور ویتنام

narvan logo

راهنمای سفر به ویتنام

راهنمای سفر به ویتنام

راهنمای سفر به ویتنام

فهرست مطالب

سفر به ویتنام به عنوان جاذبه ای کمتر کشف شده در آسیا، برای علاقه مندان به گردشگری توصیه می شود. از مناظر خیره کننده کوه سام و خلیج هالونگ گرفته تا معماری معابد و بتکده های مقدس و سواحل زیبا، جاهای دیدنی ویتنام را مورد توجه قرار می دهند. در ویتنام می توانید از کاوش در محله قدیمی هانوی لذت ببرید و غذاهای خوشمزه ویتنامی را نوش جان کنید و اقامت در کشتی کروز خلیج هالونگ را از دست ندهید.

در این راهنمای سفر به ویتنام تلاش کرده ایم که مهم ترین نکات برای برنامه ریزی سفر به این کشور را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین سفر را تجربه کنید. اگر علاقه مند به سفر گروهی هستید، در تور ویتنام یک برنامه کامل ارائه دادیم که می توانید بررسی کنید. با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به ویتنام

راهنمای سفر به ویتنام مانند دیگر راهنماهای سفر شامل مواردی مانند ویزا، هزینه های سفر، نکات اقامتی، موارد امنیتی و نکات صرفه جویی در هزینه های سفر می باشد. پس با ما همراه باشید تا این موارد را برای سفر به ویتنام بررسی کنیم.

محتوای مرتبط:  جاهای دیدنی هانوی پایتخت ویتنام

فعالیت های پیشنهادی در سفر به ویتنام

ویتنام کشوری با جاذبه های بسیار است اما برخی شگفتی های آن را در اولین سفر نباید از دست داد. برای بررسی همه جاهای دیدنی ویتنام، مطلب موردنظر را مطالعه کنید. در اینجا به 5 مورد از برترین فعالیت ها در سفر به ویتنام می پردازیم.

تور دلتای مکونگ

بازدید از دلتای مک کونگ در تور ویتنام

دلتای مکونگ شبکه ای از آبراه های به هم پیوسته است که سه استان ویتنامی را در بر می گیرد و شامل دهکده های کوچک، بتکده ها، جنگل های حرا و باغ های میوه است. قایق سواری در دلتای مکونگ، یکی از برترین فعالیت ها در سفر ویتنام است و می توانید در این میان از روستاهای زیبای ویتنام، بازارهای شناور و برخی معابد زیبا در طول مسیر دیدن کنید.

گشت و گذار در منطقه باستانی شهر هانوی

جاهای دیدنی هانوی

قدمت شهر هانوی پایتخت ویتنام، به قرن سوم قبل از میلاد می رسد. خیابان های تنگ با ساختمان های قدیمی، یادگار دوران باستانی شهر هانوی است و قدم زدن در این خیابان ها، یکی از دلنشین ترین تجربه ها برای زندگی کردن در میان ویتنامی ها و چشیدن غذاهای خیابانی است.

برخی از جاهای دیدنی هانوی برای بازدید عبارتند از: بتکده تک ستونی، ارگ امپراتوری تانگ لانگ و تئاتر عروسکی آب هانوی. برای آشنایی با دوران استعمار فرانسه، تاریخ حکومت کمونیستی در ویتنام و بازدید از مقبره هوشی مین به موزه تاریخ هانوی بروید.

تجربه اقامت در کشتی کروز خلیج هالونگ

سواحل خلیج هالونگ

خلیج هالونگ یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی ویتنام است که از حدود ۳ هزار جزیره تشکیل شده است: جزایر سنگ آهکی که از جنگل های سرسبز پوشیده شده اند و توسط آب های زمردی آرام احاطه شده اند. یکی از جذاب ترین تجربه ها در هالونگ، سفر با کشتی کروز ۵ ستاره و اقامت شبانه در کشتی است. در طول سفر دریایی، از بازارهای شناور، سواحل بکر و غارهای شگفت انگیز بازدید خواهید کرد. اگر می خواهید سفر اقتصادی را به خلیج هالونگ تجربه کنید، می توانید از طریق یک قایق ارزان تر، هالونگ را کاوش کنید.

شهر هوی آن را از دست ندهید.

شهر باستانی هوی آن

شهر هوی آن یک شهر قدیمی در ویتنام است که معماری سنتی خود را به‌طور باورنکردنی حفظ کرده است و امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های اصلی این کشور شده است. قدم زدن در خیابان های شهر و بازدید از جاهای دیدنی هوی آن، یک تجربه فراموش نشدنی در سفر به ویتنام خواهد بود.

از یادگاری های جنگ ویتنام دیدن کنید.

تونل های کو چی

جنگ ویتنام، رویداد چشمگیری در تاریخ این کشور است که با پیروزی ویت کنگ ها به پایان رسید. اگر می خواهید علت این پیروزی را کشف کنید، به تونل های کوچی بروید. این تونل ها، شبکه پیچیده ای است که ویت کنگ ها به عنوان پناهگاه از آنها استفاده می کردند. در طول بازدید می توانید درون تونل ها بخزید و در میدان تیر، با AK47 شلیک کنید.

ویزای توریستی ویتنام

هزینه ویزای توریستی ویتنام برای ایرانیان ۲۵ دلار می باشد و مدارک لازم شامل ۲ قطعه عکس ۴*۶ ، اسکن پاسپورت و شناسنامه می باشد.

هزینه های سفر به ویتنام

هزینه سفر به ویتنام

مهمترین هزینه های سفر به ویتنام شامل هزینه های غذا و اقامت می باشد. در این راهنما، از پایین ترین بودجه بررسی خود را شروع خواهیم کرد.

هزینه اقامت ارزان در ویتنام

هزینه اقامت ارزان در ویتنام

در مورد اقامت باید بگوییم که خوابگاه ها، ارزان ترین محل اقامت شبانه در سفر به ویتنام می باشد که حدود ۵ دلار برای هر شب می باشد. هزینه یک پانسیون تمیزتر و با امکانات بیشتر، حدود ۱۰ دلار خواهد بود و برای اتاق های خصوصی دو نفره، ۱۵ دلار هزینه خواهید کرد.

اکثر هاستل ها در ویتنام دارای وای فای رایگان هستند و بسیاری از آنها صبحانه رایگان یا آبجو رایگان در ساعات خاصی از روز را ارائه می دهند.

خب حالا می‌رسیم به هتل های ارزان قیمت ویتنام. هتل ارزان با یک تخت دو نفره شامل وای فای رایگان و صبحانه رایگان حدود ۱۰ دلار. در Airbnb، یک اتاق خصوصی حداقل ۱۵ دلار و اجاره شبانه یک خانه، از حدود ۲۵ دلار شروع می شود. همچنین هتل های خوب با قیمت مناسب از ۵۰ دلار شروع می شود.

برای انتخاب یک هتل مناسب، مطلب هتل های ویتنام را مطالعه کنید.

هزینه غذا در ویتنام

هزینه غذا در ویتنام

غذاهای ویتنامی تازه خوش طعم هستند و از گیاهان و سبزیجات زیادی در طبخ غذا استفاده می شود. غذاهای شامل برنج و رشته فرنگی و سوپ رشته گوشت گاو بسیار رایج است. سوپ ونتون، کاری گوشت و ماهی کبابی نیز از غذاهای محبوب در ویتنام به شمار می روند.

شما می توانید یک کاسه سوپ رشته گوشت گاو را با حدود ۱ دلار نوش جان کنید. اکثر رستوران ها ارزان هستند و حدود ۳ الی ۴ دلار برای هر وعده هزینه خواهید کرد. همچنین هزینه یک پیتزای دو نفره حدود ۵ دلار است. پس در کل حدود ۱۰ الی ۱۵ دلار را برای ۳ وعده غذایی خود می توانید در نظر بگیرید که واقعا به صرفه می باشد.

برای نوشیدنی ها نیز، یک لیتر آب در فروشگاه های ویتنام حدود ۶۰ سنت و یک بطری آبجو حدود ۱ الی ۱/۵ دلار می باشد. در سفر به ویتنام، می توانید به معنای واقعی بهترین غذاها و نوشیدنی ها را نوش جان کنید و نگران هزینه آن نباشید.

محتوای مرتبط:  تونل های ویتنام، یادگاری های جنگ که جاذبه گردشگری شده اند

بودجه روزانه سفر به ویتنام

در این بخش می خواهیم هزینه روزانه سفر به ویتنام را به ۳ بخش مقرون به صرفه، متوسط و لوکس تقسیم کنیم و شما می توانید از بین این ۳ بودجه بندی، هر کدام را که برای شما مناسب است، انتخاب کنید و برنامه ریزی کنید.

در بودجه مقرون به صرفه، هزینه روزانه سفر شما به ویتنام حدود ۲۵ الی ۳۰ دلار خواهد بود. این بودجه بندی شامل اقامت در یک هاستل خوب، انتخاب تمام وعده های غذایی از غذاهای خیابانی، نوشیدن یک بطری آبجو و یک بطری آب معدنی و استفاده از اتوبوس برای تردد می باشد. می توانید از پیاده روی در جاذبه های رایگان ویتنام و سواحل آن لذت ببرید.

در بودجه متوسط، هزینه روزانه سفر شما به ویتنام حدود ۵۵ الی ۶۰ دلار می باشد که شامل اقامت در یک هتل ارزان قیمت، خوردن یک وعده غذای خیابانی و یک وعده در رستوران، لذت بردن از انواع نوشیدنی ها و استفاده از تاکسی برای رفت و آمد و بازدید از جاذبه های پولی ویتنام شامل موزه ها می باشد.

برای یک سفر لوکس به ویتنام، بودجه روزانه خود را حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار در نظر بگیرید که شامل اقامت در یک هتل لوکس در ویتنام، خوردن وعده های غذایی در بهترین رستوران ها، صرفه جویی نکردن در مصرف نوشیدنی و رفت و آمد است و تقریبا از اکثر جاذبه های ویتنام می توانید بازدید کنید.

بهترین زمان سفر به ویتنام

بهترین زمان سفر به ویتنام

برای انتخاب بهترین زمان سفر به ویتنام، باید آب و هوای این کشور را در نظر بگیرید. در بخش جنوبی ویتنام، فصل خشک از آذر ماه تا اواخر فروردین یا اواسط اردیبهشت طول می کشد و فصل بارانی از اردیبهشت تا آبان می باشد. در فصل بارانی احتمال بارش شدید روزانه وجود دارد. با این حال از ماه اردیبهشت تا آبان بهترین زمان سفر به ویتنام است. چرا که دما به زیر 20 درجه سانتی گراد افت نمی کند و هوا نسبتا معتدل است اما در ممکن است هوای ۴۰ درجه سانتیگراد را نیز در ماه های گرم مثل فروردین و اردیبهشت تجربه کنید.

در بخش شمالی ویتنام که بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، شهریور تا آبان و بهمن تا فروردین بهترین زمان سفر می باشد که دمای هوا معتدل است و بیشترین گرمایی که ممکن است تجربه کنید‌، دمای ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد. بنابراین در کل، با توجه به جاذبه های شمال ویتنام و بررسی آب و هوای این منطقه، اواخر تابستان و فصل پاییز، بهترین زمان سفر به ویتنام می باشد.

محتوای مرتبط:  جاهای دیدنی هوی آن شهر باستانی معروف ویتنام

نکات امنیتی سفر به ویتنام

نکات امنیتی سفر به ویتنام

در کل کشور ویتنام یک منطقه فوق العاده امن برای سفرهای افرادی و گروهی می باشد. جرایم خشن به ندرت در ویتنام رخ می دهد اما احتمال سرقت های جزیی وجود دارد. بنابراین اشیای گرانبهای خود را در محل اقامت خود و در جایی امن قرار دهید تا یک سفر ایمن را تجربه کنید. این مورد در اکثر کشورها ممکن است رخ دهد اما برخی نکات امنیتی وجود دارد که مخصوص کشور ویتنام است و می خواهیم در ادامه بررسی کنیم:

  1. اگر می خواهید دوچرخه یا موتور سیکلت کرایه کنید، فاکتور بگیرید و از وسیله موردنظر عکس و ویدیو هنگام کرایه کردن بگیرید تا امکان کلاهبرداری از شما وجود نداشته باشد.
  2. وقتی اسکناس دونگ ویتنام را خرج می کنید، از شمردن دقیق پول خود و مابقی پولی که دریافت می کنید، اطمینان حاصل کنید. اسکناس های دونگ شبیه به هم هستند و ممکن است اشتباهی در شمردن آنها پیش بیاید.
  3. برای خانم ها بهترین حالت سفر به ویتنام، سفر گروهی با تور می باشد. با این که ویتنام برای خانم ها امن می باشد اما اگر می خواهید انفرادی سفر کنید، سعی کنید شب دیروقت در خیابان تردد نکنید و اگر تنها هستید، از زیاده روی در نوشیدنی های الکلی در بارها خودداری کنید.
  4. اگر با شرایط اضطراری مواجه شدید، برای کمک با شماره 113 تماس بگیرید.
  5. مهمترین توصیه امنیتی که می توانیم برای سفر به ویتنام ارائه دهیم، بیمه مسافرتی مناسب است. بیمه مسافرتی شما را در برابر بیماری، جراحت و سرقت محافظت می کند. در تور ویتنام نارون اکوتور، از یک بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو برخوردار خواهید بود.

جمع بندی

سفر به ویتنام چه به صورت انفرادی و چه گروهی، یک سفر بسیار ارزشمند می باشد و می تواند برای انواع بودجه ها مناسب باشد. می توانید با بودجه روزانه ۲۵ دلار، از گشت و گذار، اقامت و غذاهای خیابانی ویتنام لذت ببرید یا روزانه ۱۵۰ دلار هزینه کنید و یک سفر لوکس را تجربه کنید. تور ویتنام نارون اکوتور در دسته بودجه لوکس همراه با اقامت یک شب در کشتی کروز قرار می گیرد. در این راهنمای سفر به ویتنام، تلاش کردیم که همه نکات لازم برای برنامه ریزی سفر به ویتنام را برای شما عزیزان بررسی کنیم. دیدگاه خود را با نارون اکوتور به اشتراک بگذارید.

 

منابع: NomadicMatt

LonelyPlanet

4.6/5 - (5 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *