تور ویتنام

narvan logo

مطالب گردشگری قرقیزستان

قرقیزستان، سرزمینی کوهستانی در قلب آسیای میانه، با مناظر بکر و طبیعتی دل‌انگیز، هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند. کوه‌های سر به فلک کشیده تیان شان، دشت‌های سرسبز و دریاچه‌های فیروزه‌ای، این کشور را به بهشتی برای طبیعت‌گردان تبدیل کرده‌اند.

در سفر به قرقیزستان، گویی در گذر زمان به عقب سفر می‌کنید و با فرهنگ و رسوم عشایری مردم این سرزمین آشنا می‌شوید. یورت‌های نمدی، اسب‌های چابک و لباس‌های سنتی، تصویری از زندگی سنتی عشایر را به نمایش می‌گذارند.

علاوه بر طبیعت بکر، قرقیزستان از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی نیز بی‌نصیب نیست. شهر بیشکک، پایتخت قرقیزستان، با معماری مدرن و سنتی، موزه‌ها و بناهای تاریخی، مقصدی جذاب برای گردشگران است که در تور قرقیزستان، امکان بازدید از این جاذبه های قرقیزستان فراهم شده است. در ادامه به معرفی کشور قرقیزستان و نکات سفر به این کشور می پردازیم.

معرفی کشور قرقیزستان

قرقیزستان کشوری کوهستانی در قلب آسیای میانه است و در همسایگی کشورهای چین، قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان و افغانستان قرار دارد. بیش از 90 درصد از این کشور را کوه‌ها و تپه‌ها پوشانده‌اند و بلندترین نقطه آن، قله خان تنگری با ارتفاع 7,010 متر است.

کشور قرقیزستان حدود 7 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثریت آنها را قوم قرقیزها تشکیل می‌دهند. اقلیت‌های دیگر این کشور شامل روس‌ها، ازبک‌ها، تاجیک‌ها و اویغورها هستند. زبان رسمی قرقیزستان، قرقیزی است، اما زبان روسی نیز به طور گسترده صحبت می‌شود.

اکثریت مردم قرقیزستان مسلمان سنی هستند. قرقیزستان، با مردمی خونگرم و مهمان‌نواز، سفری خاطره‌انگیز را برای شما رقم خواهد زد. در این کشور، صلح و آرامش موج می‌زند و مردم با آغوش باز از گردشگران استقبال می‌کنند. در سفر به قرقیزستان، طعم غذاهای محلی و لذیذ این کشور را نیز از دست ندهید. بشبارماک، غذای ملی قرقیزستان، با گوشت و نودل، طعمی بی‌نظیر دارد.

نکات سفر به قرقیزستان

اگر به دنبال سفری متفاوت و هیجان‌انگیز هستید، قرقیزستان را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کنید. در سفر به قرقیزستان، تجربه‌ای منحصر به فرد از طبیعت، فرهنگ و تاریخ این کشور را خواهید داشت. در سفر به این سرزمین، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • بهترین زمان سفر به قرقیزستان، فصل بهار و تابستان است.
  • برای سفر به قرقیزستان، نیاز به ویزا دارید.
  • واحد پول قرقیزستان، سوم قرقیزستان است.
  • زبان رسمی قرقیزستان، قرقیزی است، اما زبان روسی نیز به طور گسترده صحبت می‌شود.
  • برای سفر به قرقیزستان، می‌توانید با تورهای گردشگری یا به صورت انفرادی سفر کنید. نارون اکوتور، تور قرقیزستان را ارائه می دهد.

امیدوارم از سفر به قرقیزستان لذت ببرید!