تور ویتنام

narvan logo

مطالب گردشگری هند

هند، سرزمین عجایب و تضادها

هند، کشوری پهناور و پرجمعیت در جنوب آسیا، با تنوعی شگفت‌انگیز در فرهنگ، تاریخ، طبیعت و جاذبه‌های گردشگری است که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. از دشت‌های سرسبز و کوه‌های مرتفع هیمالیا که حاصل نقاشی طبیعت در کشمیر است، تا مثلث طلایی معروف هند. علاقه مندان ایرانی از طریق تور هند، می توانند به این کشور سفر کنند.

مثلث طلایی هند

مثلث طلایی، مشهورترین مسیر گردشگری هند است که شامل سه شهر دهلی، آگرا و جیپور می باشد. این سه شهر، گنجینه ای در جاذبه های هند است و در اولویت سفر به هند قرار دارند. هر کدام از آنها، شامل برخی از جذاب ترین دیدنی های هندوستان هستند.

  • شهر دهلی: دهلی به عنوان پایتخت هند، با بناهای تاریخی باشکوه مانند قلعه سرخ، مسجد جامع و قطب منار، اولین ضلع مثلث طلایی هند را تشکیل می دهد.
  • آگرا: شهر آگرا که تاج محل، مشهورترین بنای یادبود جهان را در خود جای داده است، بسیار شناخته می‌شود. این بنای مرمری سفید، که به دستور شاه جهان، برای همسرش “ممتاز محل” ساخته شده است، از جمله عجایب هفتگانه جدید جهان می باشد.
  • جیپور: آخرین ضلع مثلث طلایی، جیپور است که به شهر صورتی هند مشهور شده است که به خاطر بناهای زیبای صورتی به این نام شناخته می شود. شهر جیپور دارای قصرهای باشکوه، قلعه‌ها و معابد هندوچین بوده و تجربه‌ای منحصر به فرد از فرهنگ و معماری هندی را به شما ارائه می‌دهد.

کشمیر هند

کشمیر، بهشت زمینی هند است که با کوه‌های مرتفع، دره‌های سرسبز، رودخانه‌های خروشان و دریاچه‌های نیلگون، مقصدی ایده‌آل برای عاشقان طبیعت و آرامش موجود در آن است. به طوری که دره کشمیر، به عنوان “بهشت روی زمین” شناخته می‌شود و با باغ‌های شالیمار، نگارستان و بادام باغ، مناظر چشم‌نوازی را به تصویر می‌کشد.

در حالی که رودخانه سند از میان دره کشمیر عبور می‌کند و فرصتی برای قایق‌سواری و لذت بردن از مناظر طبیعی را فراهم می‌کند. همچنین در کشمیر می توانید از هفت دریاچه ی زیبا دیدن کنید که هر کدام به دلیل رنگ ها و ویژگی های خاص خود، منحصر به فرد هستند.

نکات سفر به هند:

  • ویزای هند: برای سفر به هند نیاز به دریافت ویزا دارید.
  • بهترین زمان سفر به هند: بهترین زمان سفر به هند، از ماه مهر تا اسفند است که هوا خنک‌تر و دلپذیرتر است.
  • واحد پول: روپیه هند
  • زبان: زبان رسمی هند، هندی است اما زبان انگلیسی نیز در بسیاری از مناطق صحبت می‌شود.
  • حمل و نقل: هند دارای سیستم حمل و نقل عمومی گسترده‌ای است که شامل قطار، اتوبوس و مترو می‌شود.
  • اقامت: هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلفی در هند وجود دارد که می‌توانید با توجه به بودجه خود انتخاب کنید.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید و در سرزمین هندوستان، سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.