تور ویتنام

narvan logo

مطالب گردشگری ژاپن

ژاپن یکی از زیباترین کشورهای جهان است که مملو از ترکیب های سنت و مدرنیته می باشد. از شلوغی توکیو مدرن گرفته تا عکاسی با لباس کیمونو در شهر باستانی کیوتو. آراستگی به گذشته و احترام به فناوری و آینده را در سفر به ژاپن به وضوح خواهید دید.

اگر قصد برنامه ریزی برای سفر به ژاپن را دارید، با این مطلب همراه ما باشید تا در مورد بهترین شهرها برای بازدید در ژاپن، بهترین زمان سفر، هزینه ها و گزینه های اقامتی، غذاهایی که باید امتحان کنید و نکات لازم سفر، صحبت کنیم.

بهترین شهرها برای بازدید در سفر به ژاپن

راهنمای سفر به کیوتو

مکان‌های شگفت‌انگیز زیادی در سفر به ژاپن برای بازدید وجود دارد. بسته به علایق، مدت زمان و سفر، گزینه های زیادی در جاهای دیدنی ژاپن خواهید یافت. توکیو به عنوان پایتخت ژاپن را حتما باید در لیست مقاصد خود قرار دهید. شهر بعدی اوساکا است که شهری فوق مدرن با یادگاری های باستانی است. شهر کیوتو نیز مکانی جادویی برای کاوش در فرهنگ و تاریخ غنی ژاپن است و اگر وقت کافی داشتید، حتما شهرهای نارا و هیروشیما را در لیست خود برای بازدید قرار دهید که همه این شهرها، جزو مقاصد تور ژاپن هستند. برای بررسی جاذبه های هر شهر، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

بهترین زمان سفر به ژاپن

جشن شکوفه های گیلاس کیوتو

واقعا می توان گفت که بدترین یا بهترین زمان سفر به ژاپن وجود ندارد. زمان سفر شما به آنچه می خواهید ببینید و تجربه کنید، بستگی دارد. ولی قطعا فصل ساکورا یا شکوفه‌های گیلاس ژاپن، یکی از محبوب‌ترین زمان های سفر به این کشور است. اما به دلیل تفاوت آب و هوا از شمال به جنوب در ژاپن، ساکورا در زمان های مختلف می تواند اتفاق بیافتد. ولی اواخر فصل زمستان و اوایل بهار، محتمل ترین زمان ساکورا است.

یکی دیگر از زمان‌های محبوب سفر به ژاپن، فصل پاییز است. زیرا برگ‌ها شروع به تغییر رنگ می‌کنند و مناظر فوق العاده ای را خلق می کنند.

هزینه سفر به ژاپن

ژاپن به گران بودن خود معروف است. هزینه های پرواز و ویزا اجتناب ناپذیر است اما دیگر هزینه های خود را می توانید بودجه بندی کنید. دریافت ویزای توریستی ژاپن شرایط زیادی دارد که می توانید از مطلب فوق مطالعه کنید. هزینه خدمات دریافت ویزای توریستی ژاپن توسط نارون اکوتور 100 دلار است و هزینه پرواز به ژاپن به تاریخ امروز، حدود ۱۰۰ میلیون تومان می باشد (در صورت تغییر در هزینه پرواز، این مطلب بروزرسانی خواهد شد). در ادامه میانگین هزینه اقامتگاه، وعده های غذایی، حمل و نقل و جاذبه ها را برای سه دسته بودجه اقتصادی، بودجه میان رده و لوکس بررسی کرده ایم.

بودجه بندی اقتصادی

غذا: 15 الی 20 دلار

اقامتگاه: 20 الی 30 دلار

حمل و نقل: 15 الی 20 دلار

جاذبه ها: 15 الی 20 دلار

میانگین هزینه روزانه برای هر نفر: 80 دلار

بودجه بندی میان رده

غذا: 30 الی 50 دلار

اقامتگاه: 40 الی 75 دلار

حمل و نقل: 15 الی 20 دلار

جاذبه ها: 25 الی 50 دلار

میانگین هزینه روزانه برای هر نفر: 160 دلار

سفر لوکس

غذا: شروع از 75 دلار

اقامتگاه: شروع از 100 دلار

حمل و نقل: 25 الی 40 دلار

جاذبه ها: شروع از 75 دلار

میانگین هزینه روزانه برای هر نفر: بالای 300 دلار

در سفر به ژاپن چه غذاهایی را امتحان کنیم؟

تور غذا در توکیو

غذاهای ژاپنی یکی از محبوب ترین غذاها در جهان هستند. مواد اولیه استفاده شده در غذاها با کیفیت هستند و به علت فرهنگ غذایی ژاپن، اندازه وعده ها کوچکتر از آنچه انتظار دارید، خواهد بود. اگرچه غذاهای سرخ شده در غذاهای ژاپنی رایج است، اما ژاپن یکی از کمترین میزان چاقی را دارد. دلیل آن نیز، ترکیب وعده های کوچکتر و متنوع است که باعث سلامتی می شود. در ادامه بهترین غذاهایی را که باید در ژاپن تجربه کنید، لیست کرده ایم:

  • یاکینیکو: یاکینیکو یک نوع باربیکیو ژاپنی است که در اغلب رستوران ها و در سرتاسر ژاپن می توان یافت و همیشه نیز، خوشمزه طبخ می شود.
  • کاتسو کاری: کاتسو کاری نوعی کتلت مرغ یا گوشت خوک سرخ شده است که در کاری ژاپنی، مزه دار می شود.
  • کوشیکاتسو: کوشیکاتسو را می توان به صورت انواع گوشت و سبزیجات تعریف کرد که سیخ شده و سرخ می شود.
  • سوشی و ساشیمی: سوشی را می توان محبوب ترین غذای بین المللی ژاپن دانست و ساشیمی یکی از خوشمزه ترین غذاهای این کشور می باشد. در ژاپن، تجربه سوشی و ساشیمی را از دست ندهید.

اقامت در ژاپن

ریوکان چیست؟

ژاپن طیف وسیعی از گزینه های اقامتی را برای بودجه ها و سلیقه مختلف ارائه می دهد که می تواند از یک ریوکان ژاپنی تا هتل های سبک مدرن غربی متفاوت باشد. در اتاق هایی به سبک ژاپنی یا ریوکان، شما روی تشک های تاتامی روی زمین خواهید خوابید که فوق العاده راحت هستند. برای بررسی بهترین هتل های ژاپن، مطلب موردنظر را مطالعه نمایید. همچنین از آن جایی که احتمال اقامت شما در توکیو، کیوتو و اوساکا زیاد است، در ادامه مطالبی از نارون را ارائه می کنیم که برای بررسی کردن هتل ها در شهرهای موردنظر می باشد:

نکات سفر به ژاپن

سفر به ژاپن قطعا یک تجربه به یادماندنی و باارزش خواهد بود. اما همچنین اگر دانش شما از زبان و فرهنگ ژاپنی محدود باشد، کارتان کمی دشوار خواهد بود. علاوه بر این، اگر برای برخی تجربه ها آماده نباشید، ذوق شما را خاموش خواهد کرد. برای مثال شلوغی بیش از حد، بادهای شدید و باران های گاه و بیگاه. به همین خاطر علاوه بر مواردی که اشاره کردیم، بخشی را برای نکات سفر به ژاپن اختصاص داده ایم.

تحقیق در مورد هنجارهای فرهنگی در ژاپن

ژاپن کشوری با هنجارها و رفتارهای فرهنگی بسیار قوی است و شکستن این هنجارهای رفتاری، بسیار ناپسند جلوه می کند. در اینجا چند مورد از انتظارات فرهنگی مهم در ژاپن را آورده ایم:

  • در مترو، اتوبوس یا قطار با صدای بلند صحبت نکنید، تلفن خود را پاسخ ندهید و غذا نخورید.
  • در سمت چپ پله برقی بایستید.
  • اگر به انسن (حمام ژاپنی) می روید، قوانین آن را حتما مطالعه کنید.
  • ژاپن کشوری کاملاً تمیز است و به هیچ وجه روی زمین، زباله نریزید.
  • بسیاری از مردم ژاپن می دانند که طبیعی است خارجی ها‌، به هنجارهای ژاپنی آگاه نباشند و اگر درباره رفتاری مطمئن نیستید، حتما بپرسید. آنها خوشحال می شوند که به شما کمک کنند.

2. حتما انواع غذاهای ژاپنی را امتحان کنید.

تنوع غذاهای ژاپنی بسیار زیاد است. پس از فرصت خود در سفر به ژاپن استفاده کنید و طعم هایی را امتحان کنید که بعید است در کشورهای دیگر پیدا کنید. استفاده از چاستیک را یاد بگیرید که حتما به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

3. گواهینامه بین المللی برای رانندگی

اگر قصد اجاره ماشین در ژاپن را دارید، حتما باید گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید. بدون این مجوز، نه تنها نمی توانید ماشین کرایه کنید، بلکه اگر قبلاً ماشینی را به صورت آنلاین اجاره کرده باشید، پول آن را بازپرداخت نمی کنند.

4. تحقیق در مورد وسایل حمل و نقل عمومی

در مورد استفاده از حمل و نقل عمومی در ژاپن از قبل تحقیق کنید تا از اتلاف وقت یا چالش های احتمالی جلوگیری کنید.

5. احترام خود را به معابد ژاپن نشان دهید.

همه معابد ژاپن دارای قوانین و دستورالعمل‌هایی هستند که به وضوح به زبان انگلیسی توضیح داده شده یا با تصاویر نمایش نشان داده شده اند. با خواندن این قوانین، احترام خود را به معابد و زیارتگاه های ژاپنی نشان دهید. چرا که جزو برترین مکان هایی خواهند بود که در تمام شهرهای ژاپن بازدید می کنید.

6. در بعضی مکان ها باید کفش خود را دربیاورید.

این مسئله در ژاپن امری رایج است. در برخی مکان ها، ممکن است لازم باشد قبل از ورود، کفش خود را دربیاورید. لابی هتل، یکی از معمول ترین مکان ها است‌. از شما انتظار می رود قبل از ورود به لابی کفش های خود را در آورده، همراه خود نگه دارید و در کنار درب اتاق هتل خود بگذارید. این امر به ویژه در هتل های سنتی ژاپنی رایج است.

جمع بندی

سفر به ژاپن، یکی از به یادماندنی ترین سفرهایی خواهد بود که در طول عمرتان تجربه می کنید. اگر قصد دارید برای سفر خود برنامه ریزی کنید، در این مطلب تلاش کردیم در مورد شهرهایی که باید بازدید کنید، بهترین زمان سفر به ژاپن، هزینه سفر به ژاپن و گزینه های اقامتی، غذاهایی که باید امتحان کنید و نکات لازم سفر، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدوارم از راهنمای سفر به ژاپن لذت برده باشید. دیدگاه خود را با نارون اکوتور به اشتراک بگذارید.

 

منابع: NOMADasaurus

TheAsiaCollective

JapanTravel