تور ویتنام

narvan logo

مطالب گردشگری ایسلند

ایسلند، کشوری جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس است که به دلیل مناظر طبیعی بکر و شگفت‌انگیز خود، به “سرزمین یخ و آتش” معروف است. یخچال‌های طبیعی عظیم، آتشفشان‌های فعال، آبشارهای خروشان، چشمه‌های آب گرم و دشت‌های سرسبز، تنها بخشی از زیبایی‌های این کشور هستند.

زبان ایسلند

زبان رسمی کشور ایسلند، زبان ایسلندی است که از خانواده زبان‌های ژرمنی شمالی است. این زبان شباهت زیادی به زبان‌های نروژی و دانمارکی دارد و برای بسیاری از مردم دنیا، زبانی ناشناخته اما جذاب است.

فرهنگ ایسلند

فرهنگ ایسلند، ترکیبی از فرهنگ‌های اسکاندیناوی و اروپایی است. مردم ایسلند به مهمان‌نوازی، صلح‌دوستی و برابری معروف هستند. از جمله آداب و رسوم جالب ایسلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روز استقلال ایسلند: هفدهم ژوئن، روز استقلال ایسلند از دانمارک است و مردم این کشور با برگزاری جشن‌ها و مراسم مختلف، این روز را گرامی می‌دارند.
  • جشن یلدا: جالب است بدانید که مردم ایسلند، یلدا را به عنوان طولانی‌ترین شب سال جشن می‌گیرند و با روشن کردن شمع و فانوس، به استقبال زمستان می‌روند.
  • غذاهای ایسلندی: غذاهای ایسلندی، عمدتاً از مواد دریایی و گوشت گوسفند تهیه می‌شوند. از جمله غذاهای محبوب ایسلند می‌توان به هاکارل (کوسه تخمیر شده)، skyr (ماست ایسلندی) و kleinur (نوعی شیرینی) اشاره کرد.

سفری به سرزمین یخی و آتشین

در ایسلند، گویی قدم به دنیایی دیگر گذاشته اید. گویی زمان در این سرزمین متوقف شده و شما در دنیایی از افسانه ها و اسطوره ها غرق شده اید. در این سرزمین، می توانید در میان یخچال های طبیعی عظیم به گشت و گذار بپردازید و عظمت طبیعت را به نظاره بنشینید.

ایسلند سرزمین آتشفشان های خشمگین و چشمه های آبگرم

در ایسلند، آتشفشان های خشمگین در کنار چشمه های آب گرم آرامش بخش قرار گرفته اند. گویی زمین در این سرزمین نفس می کشد و قلبی از آتش در سینه دارد. می توانید در چشمه های آب گرم غوطه ور شوید و از گرمای دلچسب آن لذت ببرید و یا به تماشای فوران خشمگین آتشفشان ها بنشینید و عظمت طبیعت را به وضوح لمس کنید.

کشور آبشارهای خروشان و دشت های سرسبز

آبشارهای خروشان ایسلند، گویی از آسمان به زمین جاری شده اند و عظمت و زیبایی خود را به رخ جهانیان می کشند. دشت های سرسبز این سرزمین، گویی فرش های مخملی هستند که در زیر آسمان صاف و ابرهای پراکنده قرار گرفته اند.

شب های روشن و شفق قطبی ایسلند

در ایسلند، شب های روشن و شفق قطبی، رقصی از نور و رنگ را به نمایش می گذارند. گویی آسمان در این سرزمین به زمین نزدیک شده و با نورهای رنگی خودنمایی می کنند.

ایسلند، بهشتی برای طبیعت دوستان

ایسلند، بهشتی برای طبیعت دوستان و عاشقان آرامش است. در این سرزمین می توانید از هیاهوی زندگی روزمره دور شوید و در آغوش طبیعت آرامش و سکوت را تجربه کنید.

سفر مصور به یاد ماندنی با مجله گردشگری ایسلند

سفر به ایسلند، سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز خواهد بود. در این سرزمین، می توانید تجربیات جدیدی را کسب کنید و خاطرات فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنید. در بخش مجله گردشگری ایسلند، به جاذبه های گردشگری و شهرهای توریستی این کشور به همراه تصاویر آنها می پردازیم.

ایسلند، منتظر شماست

ایسلند، با تمام زیبایی ها و شگفتی های خود، منتظر شماست تا با آغوش باز از شما استقبال کند. سفر به این سرزمین، تجربه ای منحصر به فرد و فراموش نشدنی خواهد بود که تا ابد در ذهن شما باقی خواهد ماند.