تور ویتنام

narvan logo

بهترین موزه های کوبا را بشناسید

بهترین موزه های کوبا را بشناسید

بهترین موزه های کوبا

فهرست مطالب

کوبا کشوری است که در غرق در تاریخ و فرهنگ خود است و در هر گوشه و خیابانی از کوبا، به خصوص در شهر هاوانا می توانید تاریخ آن را لمس کنید. اگر می خواهید خود را در فرهنگ کوبا غرق کنید و جنبه هایی از هنر، فرهنگ و تاریخ این کشور را کشف کنید، بازدید از بهترین موزه های کوبا را توصیه می کنیم. موزه هایی که به تاریخ استعماری کوبا، انقلاب کوبا و هنر این کشور اختصاص یافته اند. با این مطلب از نارون اکوتور همراه باشید تا بهترین موزه های کوبا را معرفی کنیم.

معرفی بهترین موزه های کوبا

موزه های کوبا ارزش بازدید را دارند؛ چه مجذوب آثار نمادین هنرمندان کوبایی و چه مشتاق کشف رازهای تاریخی و انقلابی این کشور باشید، به سراغ موزه ها بروید و درک عمیقی از تاریخ کوبا به دست بیاورید. همچنین برخی از موزه ها به دلیل چشم انداز زیبا یا معماری منحصر به فردی که دارند، جزو بهترین جاهای دیدنی کوبا به شمار می روند. با معرفی بهترین موزه های کوبا همراه ما باشید.

موزه انقلاب کوبا

موزه انقلاب کوبا

موزه انقلاب کوبا در هاوانا پایتخت این کشور واقع شده و یکی از مهمترین جاهای دیدنی هاوانا می باشد. در ساختمان کاخ ریاست جمهوری سابق قرار گرفته است. این ساختمان تاریخی که زمانی مقر دولت کوبا بود، اکنون موزه ای را در خود جای داده است که به انقلاب کوبا اختصاص یافته است. بازدیدکنندگان می توانند به خوبی با تاریخ کوبا و انقلاب آن در موزه آشنا شوند.

یکی از زیباترین اتاق های موزه انقلاب کوبا، اتاق آینه است. این اتاق با طراحی و دکوراسیون پیچیده خود، به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به گذشته باشکوه کوبا را می دهد. نمایشگاه‌های موزه انقلاب کوبا گزارشی کامل از انقلاب کوبا ارائه می‌کند که از جنگ اسپانیا و آمریکا در اواخر قرن نوزدهم شروع شده و با سقوط رژیم باتیستا پایان یافت.

محتوای مرتبط:  هاوانای قدیمی

موزه چه گوارا (بنای یادبود چه گوارا)

موزه یادبود چه گوارا

موزه چه گوارا در شهر سانتا کلارا قرار دارد و جزو مقاصد تور کوبا نارون می باشد. مجسمه برنزی که در میدان چه گوارا قرار دارد، به عنوان یادبود ارنستو چه گوارا نیز شناخته می شود. این مجسمه در سال 1987 برای بزرگداشت بیستمین سالگرد ترور چه گوارا در بولیوی ساخته شد. در پشت مجسمه یادبود، مقبره ای به عنوان ادای احترام به چریک هایی که در جریان انقلاب بولیوی جان باختند، قرار دارد. در سال 1997 بقایای اجساد 17 مبارز از جمله چه گوارا در یک گور دسته جمعی مخفی در بولیوی پیدا شد که بعداً در این مقبره قرار گرفت. این موزه همچنین اشیایی از زندگی ارنستو چه گوارا را در خود جای داده است.

مجموعه قلعه مورو

مجموعه قلعه Tres Reyes del Morro

قلعه مورو به همراه گالری داخلی و فضاهای زیبای خود، یکی از بهترین موزه های کوبا برای بازدید می باشد. علاوه بر این، دو رستوران و یک بار در فضای قدیمی قلعه قرار دارند که لذت بازدید از مورو را بیشتر می کنند. همچنین از قلعه مورو، مناظر خارق‌العاده‌ای از خط ساحلی هاوانا را می توانید تماشا کنید.

مجموعه قلعه سن کارلوس کابانا

مجموعه قلعه سن کارلوس کابانا

مجموعه قلعه سن کارلوس کابانا (La Fortaleza de San Carlos de la Cabaña) که در میان اهالی کوبا با نام لا کابانا شناخته می‌شود، قلعه‌ای متعلق به قرن هجدهم است که در ورودی خلیج هاوانا قرار دارد. این قلعه همراه با قلعه لا پونتا و قلعه نیروی سلطنتی هاوانا، قلعه های دفاعی این شهر در برابر حمله دشمنان یا دزدان دریایی بوده است. قلعه لا کابانا بر روی تپه ای در کنار قلعه مورو قرار دارد و بزرگترین ساختمان نظامی ساخته شده توسط اسپانیا در قاره آمریکا است.

مجموعه قلعه نیروی سلطنتی

مجموعه قلعه نیروی سلطنتی

قلعه نیروی سلطنتی در هاوانا یک قلعه نظامی است که در خلیج هاوانا، کوبا واقع شده است. این قلعه تاریخی، بخش مهمی از میراث فرهنگی هاوانا است و موقعیت استراتژیک قلعه در خلیج، چشم انداز بی نظیری از شهر هاوانا و ساحل آن را ارائه می کند.

یکی از ویژگی های قابل توجه قلعه نیروی سلطنتی، بادگیر معروف آن است. این اثر، قدیمی ترین مجسمه برنزی در کوبا است و به نمادی از شهر هاوانا تبدیل شده است. امروزه قلعه نیروی سلطنتی به همراه سیستم استحکامات هاوانا و مرکز تاریخی، به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده است.

محتوای مرتبط:  بهترین سواحل کوبا

موزه ملی هنرهای زیبا هاوانا

موزه ملی هنرهای زیبا هاوانا

موزه ملی هنرهای زیبا در هاوانا، یکی از محبوب ترین موزه های کوبا است که علاقه مندان به هنر را در سفر به کوبا جذب می کند. مجموعه ای واقعا منحصر به فرد از آثار هنری در این موزه قرار دارند و تمرکز آنها، هنرهای زیبای دو قرن از تاریخ کوبا می باشد.

نیمی از موزه که هنر کوبا اختصاص دارد، Museo Nacional de Bellas Artes (Arte Cubano) نام دارد که بر هنر کشورهای کمونیستی شامل تصاویر کارگران و نمادهای غرور ملی متمرکز است. در اینجا می توانید داستان مردم کوبا و مبارزات ضد سرمایه داری آنها را از طریق آثار هنرمندان مشاهده کنید. آثاری از هنر انتزاعی تا هنر پاپ دستاوردهای شگفت‌انگیز هنرمندانی هستند که به موضوعات انقلاب کوبا پرداخته اند.

فینکا ویگیا یا خانه همینگوی

موزه ارنست همینگوی در هاوانا

ارنست همینگوی نویسنده پرآوازه آمریکایی، در بسیاری از زیباترین شهرهای جهان زندگی کرده است که یکی از آنها شهر سانفرانسیسکو دو پائولا است که در کوبا قرار دارد. فینکا ویگیا به معنی “خانه دیدبانی” است که خانه همینگوی در کوبا بوده است. همینگوی در این خانه‌ی ساده در محله‌ای از طبقه‌ی کارگر، بخشی از کتاب «پیرمرد و دریا» و بخش‌هایی از «ضیافت متحرک» را نوشت. پس از مرگ همینگوی در سال 1961، این خانه توسط دولت کوبا تصاحب شد.

موزه شهری امیلیو باکاردی مورو

موزه شهری امیلیو باکاردی مورو

موزه امیلیو باکاردی یک موزه برای ادام احترام به “رام”، نوشیدنی معروف کوبایی است. در حالی که موزه تنها به رام اختصاص ندارد، اما بازدید از آن به عنوان یکی از قدیمی ترین موزه های کوبا توصیه می شود. این موزه در سانتیاگو دو کوبا قرار دارد و مملو از گنجینه هایی است که امیلیو باکاردی مورو، در طول سفر به دور دنیا جمع آوری کرد.

سبک آثار این موزه را می توان التقاطی نامید. در طبقه اول اتاق باستان شناسی با آثار هنری خاص، دو مومیایی اهل پرو و یک مومیایی مصری قرار دارد. این موزه به عنوان گنجینه اشیاء یک فرد ثروتمند، ارزش بازدید را دارد.

محتوای مرتبط:  چرا به کوبا سفر کنیم؟

سخن پایانی

کوبا گنجینه‌ای از تاریخ، فرهنگ و هنر را در دل خود جای داده است. موزه‌های این کشور، دریچه‌ای به سوی این گنجینه ناب هستند و فرصتی بی‌نظیر برای آشنایی عمیق‌تر با هویت و ریشه‌های کوبا را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کنند. از گشت و گذار در میان آثار هنری فاخر موزه ملی هنرهای زیبا تا آشنایی با وقایع انقلاب کوبا در موزه انقلاب و یا بازدید از موزه ارنست همینگوی و حس و حال زندگی این نویسنده نامدار، هر موزه کوبا تجربه‌ای منحصر به فرد و خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برایتان رقم خواهد زد. در این مطلب، بهترین موزه های کوبا را معرفی کردیم. دیدگاه ارزشمند خود را با نارون اکوتور به اشتراک بگذارید.

منابع: WhichMuseum

TripSavvy

LocallySourcedCuba

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *