تور ویتنام

narvan logo

تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

تاریخ سفر
تعداد اجرا

اجرای دهم

زمان شروع تور

12 بهمن

22 بهمن

ماهان ایر

حدود ۱۲ میلیون تومان

هزینه ویزا

هزینه ویزا

130 دلار

هزینه تور

هزینه تور

2150 دلار + ویزا + پرواز

خدمات تور
خدمات هتل

اقامت در هتل های 4 و 5 ستاره

۲ شب مسکو، 3 شب مورمانسک، 2 شب ایرکوتسک، ۲ شب جزیره اولخون
خدمات پروازهای داخلی

پروازهای داخلی

پرواز مسکو تا مورمانسک،
پرواز مورمانسک تا ایرکوتسک،
پرواز ایرکوتسک تا مسکو
خدمات ترانسفر بین شهری

حمل و نقل های زمینی

کلیه حمل و نقل های زمینی

وعده های غذایی

17 وعده غذایی

10 صبحانه، 3 ناهار و 4 شام

خدمات شکار شفق قطبی

شکار شفق قطبی

گشت شبانه برای شکار شفق

عبور از دریاچه یخ زده بایکال

عبور از دریاچه یخ زده بایکال با ماشین مخصوص

اسنومبیل سواری

خدمات اسنومبیل سواری

خدمات بازدید از دهکده سامی ها

بازدید از دهکده سامی ها

بازدید از دهکده سامی ها در شمالگان
خدمات سورتمه سواری با سگ

سورتمه سواری با هاسکی

خدمات سورتمه سواری با سگ های هاسکی
خدمات بازدید از گوزن های شمالی

بازدید گوزن های شمالی

عکاسی با گوزن های شمالی و غذا دادن به آنها

خدمات بازدید از روستای تریبرکا

بازدید از روستای تریبرکا

بازدید از روستای تریبرکا و دریای بارنتس

خدمات اقامت در ایگلوهای شیشه ای

اقامت در ایگلوهای شیشه ای

اقامت در ایگلوهای شیشه ای و تماشای شفق قطبی

خدمات اقامت در کلبه های چوبی

اقامت در کلبه های چوبی

اقامت در کلبه های چوبی در سیبری

خدمات بازدید از جزیره اولخون

بازدید از جزیره اولخون

گشت و بازدید از جزیره اولخون

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو

راهنمای فارسی زبان

راهنما فارسی زبان

لیدر همراه در تمامی طول سفر

 • مبلغ 1500 دلار به عنوان پیش پرداخت موقع ثبت نام پرداخت می شود که در صورت کنسل کردن از طرف مسافر غیر قابل استرداد خواهد بود و مابقی هزینه تا قبل از شروع سفر، تسویه خواهد شد.
 • هزینه تست کرونا (در صورت نیاز) بر عهده مسافران است.
  داشتن لباس مناسب زمستانی خیلی گرم، کاپشن پر، کفش مناسب، کلاه و دستکش و …. ضروری است.
 • برای فعالیت اسنوموبیل که سردترین بخش شرایط سفر است، لباس و تجهیزات مخصوص به صورت رایگان در اختیار همسفران قرار خواهد گرفت.
 • تمامی اتاق‌‌ها در هتل‌ها، ایگلو شیشه‌ای و کلبه‌های چوبی بصورت ۲نفره می‌باشد.
 • هزینه عوارض خروج از کشور و همچنین ویزای روسیه (130 دلار) بر عهده خود افراد است.
 • این برنامه یک سفر گروهی و ماجراجویانه است که همکاری همه افراد شرکت‌کننده را می‌طلبد.
 • بازدید از دریای بارنتز به شرایط جوی بستگی دارد؛ در صورت مسدود شدن جاده برنامه جایگزین انجام خواهد شد.
 • در صورت بسته شدن مرزهای روسیه، تمام سعی بر آن خواهد بود که کمترین ضرر مالی متوجه همسفران باشد. بیش از نیمی از هزینه سفر قابل استرداد است که زمان قطعی پرداخت آن از طرف کارگزار روسیه مشخص نخواهد بود.

مکان های گردشگری که قرار است از آنها دیدن کنیم:

برنامه تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

برنامه تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

تاریخ سفر: 12 تا 22 بهمن 1402

تاریخ سفر: 12 تا 22 بهمن 1402

شمالگان نام یکی از پنج مدار مهم زمین است. این مدار، مدار َ۳۳ ْ۶۶ + بر روی زمین است که مرز محدودهٔ قطبی شمال را نشان می‌دهد، جایی که حداقل در یک شبانه‌روز از سال خورشید هرگز غروب نمی‌کند. برای رسیدن به این سرزمین باید به شهر مورمانسک بزرگترین شهر منطقه شمالگان برویم. مورمانسک شهر قهرمان و به پایتخت شفق قطبی معروف است.
از جاذبه های دیگر مدار شمالگان روستای تریبرکا است که به لبه دنیا معروف است؛ روستایی که شمالی ترین نقطه متصل به کره خاکی است و در حاشیه دریای بارنتس و ساحل تخم اژدهاست. همچنین از سیبری و یکی از جذاب ترین جاذبه های آن یعنی دریاچه یخ زده بایکال نیز دیدن می کنیم. 

روزشمار تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

روز اول: پنجشنبه 12 بهمن (1 فوریه)

در ساعت ۵:۳۰ صبح به روسیه پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۹:۱۵ دقیقه به فرودگاه مسکو میرسیم. پس از تبدیل پول و خرید سیم کارت راهی هتلمان که در بافت توریستی مسکو قرار دارد میشویم. اتاقها را تحویل میگیریم، کمی استراحت میکنیم و عصر برای گشت زنی و بازدید از جاذبه های گردشگری مسکو آماده میشویم. میدان سرخ مسکو در انتظار ماست. چهره شبانه مسکو با نورپردازی‌های زیبایش به خصوص در زمستان بسیار دیدنیست.

بازدید از شب نورانی مسکو در زمستان

روز دوم: جمعه 13 بهمن (2 فوریه)

پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه میرویم تا به مورمانسک پرواز کنیم. حوالی ظهر به مورمانسک میرسیم و حدود ساعت ۱۵ عصر وارد شمالگان میشویم و به هتل میرویم. پایان شب شانسمان برای مشاهده شفق قطبی را امتحان میکنیم.

روز سوم: شنبه 14 بهمن (3 فوریه)

پس از صبحانه به سمت روستای تریبرکا در ساحل دریای بارنتس میرویم. تریبرکا معروف به لبه‌ی دنیاست و مناظر فوق‌العاده زیبای قطبی در مجاورت دریای بارنتس در مدار قطبی دارد. در ساحل تخم اژدها قدم میزنیم و در روبروی آبهای متصل به اقیانوس منجمد شمالی در جایی که به لبه دنیا معروف است، تاب سواری میکنیم. بعد از صرف یک ناهار خوشمزه و عکاسی در ساحل به هتلمان در مورمانسک برمیگردیم. امشب دومین شبی است که شانس خودمان را برای مشاهده شفق امتحان میکنیم و درصورت نیاز تا نزدیکی مرز نروژ میرویم.

شانس دیدن شفق قطبی در تور سیبری

روز چهارم: یکشنبه 15 بهمن (4 فوریه)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت دهکده سامی ها میرویم. نزد خانواده ای از این قوم قدیمی ساکن مناطق قطبی میرویم و از فرهنگها و آداب و رسومشان میشنویم. نهار محلی را میهمان این خانواده خواهیم بود. با سورتمه سواری و بازی با هاسکی‌ها، بازدید و غذا دادن به گوزن‌های شمالی و همچنین اسنومبیل سواری در جنگلهای تایگا و درختان سوزنی‌برگ برفی، روز جذابی را سپری میکنیم. بعد از صرف ناهار، به سمت دهکده اقامتی با ایگلوهای شیشه‌ای میرویم. در ایگلوهای شیشه‌ای دو نفره، تجربه خاص و جذابی را در زیر آسمان قطبی خواهیم داشت و اگر خوش شانس باشیم میتوانیم باز هم شفق قطبی را در آسمان مشاهده کنیم.

بازدید از روستای سامی ها در تور سیبری

روز پنجم: دوشنبه 16 بهمن (5 فوریه)

پس از صرف صبحانه اسنوموبیل سواری را تجربه خواهیم کرد بعد از صرف صبحانه به سمت فرودگاه میرویم. آخرین عکس یادگاری را میگیریم و از منطقه شمالگان خداحافظی میکنیم و به سمت سیبری پرواز خواهیم کرد. با پرواز ساعت ۱۸:۴۵ به شهر ایرکوتسک در شرق روسیه خواهیم رفت.

روز ششم: سه شنبه 17 بهمن (6 فوریه)

حوالی ظهر به ایرکوتسک میرسیم. ایرکوتسک شهری است در شرق سیبری. به هتل میرویم و بعد از تحویل گرفتن اتاق، چون پرواز طولانی‌ای را تجربه کرده‌ایم، برای تنظیم ساعت بدنمان و رفع خستگی در هتل استراحت میکنیم. عصر گشت کوتاهی در بافت قدیمی شهر خواهیم داشت.

روز هفتم: چهارشنبه 18 بهمن (7 فوریه)

صبح به سمت دریاچه بایکال حرکت خواهیم کرد و بعد از گشت نیمروزی بر روی دریاچه یخ زده بایکال به محل اقامتمان که کلبه‌‌های چوبی در جزیره اولخون هست میرویم. شام را در یک رستوران محلی میل کرده و برای استراحت به هتل برمیگردیم.

عکس دسته جمعی نارون در سیبری

روز هشتم: پنجشنبه 19 بهمن (8 فوریه)

صبح پس از صرف صبحانه با ماشین‌های معروف یوآز روسی برای بازدید از دریاچه یخ زده بایکال میرویم. با آداب و رسوم افراد محلی در این منطقه آشنا میشویم، از نمادهای مقدس در اطراف این دریاچه بازدید میکنیم و با ماشین روی دریاچه میرویم. از غارهای یخی و مخفی دیدن می‌کنیم. در زمستان مناظر بینظیری از فرم های مختلف یخ را بر روی دریاچه بایکال می‌توان مشاهده کرد.

گشت با ماشین روی دریاچه یخ زده بایکال

روز نهم: جمعه 20 بهمن (9 فوریه)

صبح پس از صرف صبحانه اتاق‌های هتل را تحویل داده و راهی قسمت های جنوبی جزیره می شویم تا حباب های گاز متان گیر افتاده در لایه‌های یخ دریاچه را مشاهده کنیم. در صورت تمایل میتوانیم تجربه متفاوتی از نوعی حمام روسی که شنا درون دریاچه یخ زده بایکال هست را در این منطقه تجربه کنیم! همچنین درصورت داشتن زمان میتوانیم تجربه خاص هاورکرافت بر روی دریاچه را نیز داشته باشیم. در ادامه به هتلمان در ایرکوتسک رفته و استراحت میکنیم.

قدم زدن روی دریاچه بایکال در تور سیبری

روز دهم: شنبه 21 بهمن (10 فوریه)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه حرکت کرده و با پرواز به مسکو خواهیم رفت. بعد از تحویل گرفتن اتاق با توجه به اینکه پرواز طولانی و اختلاف ساعت داشتیم، نیاز به استراحت داریم. بنابراین اتاقها را تحویل میگیریم و استراحت میکنیم و شب گشتی در مسکو میزنیم.

روز یازدهم: یکشنبه 22 بهمن (11 فوریه)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه مسکو حرکت میکنیم و با پرواز ساعت ۱۱:۴۵ به سمت ایران بازمیگردیم. ساعت ۱۶:۳۰ به ایران میرسیم و تور شمالگان و سیبری با کوله باری از خاطرات ناب و تجربیات خاص به پایان میرسد.

 • تماس جهت ثبت نام
 • ثبت نام از طریق تلگرام
 • کانال تلگرام نارون
 • اینستاگرام نارون
× Send