تور ویتنام

narvan logo

آکواریوم اوساکا بزرگترین آکواریوم ژاپن

آکواریوم اوساکا بزرگترین آکواریوم ژاپن

آکواریوم اوساکا

فهرست مطالب

آکواریوم اوساکا یا آکواریوم کایوکان به شما فرصتی می دهد تا از تماشای حیات دریایی حاشیه اقیانوس آرام، از دیواره مرجانی بزرگ تا موجودات عظیم الجثه شگفت زده شوید. این آکواریوم خانه بیش از 600 گونه دریایی است و اگر به شهر اوساکا سفر می کنید، بازدید از آکواریوم کایوکان را از دست ندهید. تماشای این تنوع بی نظیر از موجودات دریایی، یک فرصت استثنایی خواهد بود. با معرفی این آکواریوم و کارهایی که می توانید در این مجموعه انجام دهید، با ما همراه باشید.

محتوای مرتبط:  تور ژاپن پاییز 1403

آکواریوم اوساکا، یکی از بهترین آکواریوم های ژاپن

آکواریوم کایوکان در اوساکا

 

آکواریوم کایوکان (Kaiyukan) در اوساکا، بزرگترین آکواریوم ژاپن و در عین حال یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان می باشد. کایوکان در منطقه میناتو و در نزدیکی بندر اوساکا واقع شده است و با افتتاح آن در سال 1990، تبدیل به یکی از بزرگترین آکواریوم های سرپوشیده جهان با حدود 620 گونه جانوری و گیاهی شد. این آکواریوم که یکی از برجسته ترین جاهای دیدنی اوساکا به شمار می رود، گردشگران زیادی را از ژاپن و سراسر جهان جذب می کند.

در آکواریوم کایوکان، حیات دریایی در بیش از 12 مخزن به نمایش گذاشته شده است که هر کدام، منطقه خاصی از حاشیه اقیانوس آرام را نشان می دهند. مخزن مرکزی که نمایانگر اقیانوس آرام است، 9 متر عمق داشته و محل زندگی یک کوسه نهنگ است که تبدیل به جاذبه اصلی آکواریوم اوساکا شده است. بازدیدکنندگان معمولا گردش خود را از طبقه هشتم اکواریوم شروع می کنند و به آرامی طبقه به طبقه در اطراف مخزن مرکزی پایین می آیند.

دسترسی به آکواریوم کایوکان در اوساکا

ساختمان آکواریوم اوساکا

آکواریوم کایوکان به راحتی از طریق مترو از مرکز شهر اوساکا یا به وسیله کشتی از یونیورسال استودیو اوساکا قابل دسترسی است. از ایستگاه JR Osaka، با خط JR Osaka Loop به ایستگاه Bentencho بروید. سپس با خط مترو Chuo پس از دو ایستگاه، به اوساکاکو می رسید. از آنجا، تابلوها را به سمت آکواریوم که پنج دقیقه پیاده تا ایستگاه فاصله دارد، دنبال کنید. از یونیورسال استودیو (بندر یونیورسال سیتی)، با کشتی سریع Captain Line پس از 10 دقیقه به منطقه آکواریوم اوساکا می رسید.

محتوای مرتبط:  بهترین هتل های اوساکا

بازدید از آکواریوم اوساکا

بازدید از آکواریوم اوساکا

در بازدید از آکواریوم کایوکان در اوساکا، یک کاوش ماجراجویانه را آغاز می کنید که از طبقه 8 شروع می شود. با پله برقی به طبقه هشتم بروید و تماشای حیات دریایی متنوع را شروع کنید. مسیر بازدیدکنندگان به صورت مارپیچ در اطراف مخزن اصلی تماشایی آکواریوم که 9 متر عمق دارد، به سمت پایین می رود و شما را به یک سفر تعاملی جذاب به اعماق اقیانوس می برد.

شیرهای دریایی در آکواریوم کایوکان

در این کاوش آبی، با کوسه‌های نهنگ، شیرهای دریایی و پنگوئن‌ها از نزدیک ملاقات می کنید و مناظر و صداهای شگفت‌انگیز ساکنان اقیانوس و خط ساحلی متنوع آن را تجربه می کنید. در اینجا ستاره های دریایی زیبا را نیز می توانید تماشا کنید. اما کوسه‌های نهنگ عظیم‌الجثه که جاذبه اصلی آکواریوم است، در کنار کوسه‌های خاری و سر چکشی با آرامش شنا می‌کنند؛ در حالی که دسته‌ای از ماهی‌های کوچک‌تر بدون مزاحمت در میان آن‌ها زندگی می کنند.

بازسازی قطب شمال در آکواریوم اوساکا

وقتی که به طبقه چهارم می رسید، مناظری از قطب شمال را در اینجا خواهید یافت و فوک ها را مشاهده می کنید که در برف و یخ پرسه می زنند. زیستگاه آنها در قطب شمال با تمام تنوع زیستی شان، به دقت در یک مخزن گنبدی بزرگ، پیاده سازی شده است. نگاه کردن از کف مخزن، از طریق پل یخی به فوک‌هایی را که در آن بالا غواصی می‌کنند، از دست ندهید.

تماشای موجودات دریایی از نزدیک در آکواریوم اوساکا

آکواریوم کایوکان طوری طراحی شده است که بازدیدکنندگان بتوانند از نزدیک با موجودات دریایی روبرو شوند و حتی ارتباط برقرار کنند. در این سفر، می توانید پنگوئن های راک هاپر را از فاصله کمتر از 1 متر مشاهده کنید یا برخی از موجودات صمیمی را لمس کنید.

ساعت کاری آکواریوم

معمولاً از ساعت 10:00 تا 20:00 (ورود تا 19:00)

هزینه ورودی آکواریوم

2700 ین. این هزینه از 3200 الی 3500 ین نیز در برخی روزهای شلوغ می تواند متفاوت باشد.

محتوای مرتبط:  منطقه دوتونبوری قلب اوساکا

سخن پایانی

آکواریوم کایوکان یکی از خاص ترین جاهای دیدنی ژاپن در شهر اوساکا است. توجه داشته باشید که چندین ساعت را صرف کاوش در آکواریوم اوساکا بکنید و فراموش نکنید که قبل از ترک آکواریوم، با ماکت نهنگ عکس یادگاری بگیرید. سپس از قدم زدن در منطقه اطراف بازار تمپوزان لذت ببرید و سوار چرخ و فلک غول پیکر خارج از آکواریوم، برای تماشای مناظر پانوراما از اقیانوس آرام سوار شوید. یک سفر حداقل یک روزه را برای آکواریوم اوساکا و جاذبه های اطراف آن در نظر داشته باشید. امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. دیدگاه ارزشمند خود را با نارون اکوتور به اشتراک بگذارید.

 

منابع: Japan.travel

Japan-Guide

JapanTravel

Osaka-Info.jp

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *