جاهای دیدنی الا ؛ نگین سرسبز سریلانکا

جاهای دیدنی الا ؛ نگین سرسبز سریلانکا

جاهای دیدنی الا در سریلانکا

فهرست مطالب

الا نگین سرسبز سریلانکا، یک شهر کوچک عجیب محصور در میان سرسبزی باطراوت مزارع چای است و یک بهشت زیبا که کوه های خیره‌کننده و آبشارهای شگفت انگیز را ارائه می‌دهد. جاهای دیدنی الا با محیطی عالی، آب و هوای دلپذیر و مردمی فوق‌العاده صمیمی، نوید یک سفر بی نظیر و به یاد ماندنی انفرادی یا سفر گروهی در تور سریلانکا را می دهد. در اینجا می خواهیم به ۹ مورد از بهترین جاهای دیدنی الا بپردازیم.

بهترین جاهای دیدنی الا در سریلانکا

در حالی که جاهای دیدنی الا برای بازدید و تفریحات برای انجام دادن در سفر به این سرزمین آرام بسیار است اما میخواهیم بهترین موارد را معرفی کنیم تا در برنامه ریزی سفر خود، بتوانید بهترین ها را برای بازدید انتخاب کنید. بنابراین، در اینجا لیستی از بهترین جاهای دیدنی الا را بررسی می کنیم.

1. کارخانه چای سیلان

کارخانه چای سیلان در الا

کسانی که به شهر الا در سریلانکا سفر می کنند، به هیچ وجه نباید تور کارخانه چای سیلان معروف در الا را از دست بدهند. چای این منطقه در سرتاسر جهان معروف است و مزارع چای سریلانکا برای بازدید بسیار است که توصیه می کنیم در شهر الا دیدن کنید. می توانید یک سفر یک روزه به Nuwara Eliya داشته باشید تا از یکی از بسیاری از کارخانه های چای در آنجا دیدن کنید. از چیدن برگ ها تا نوشیدن چای خوشمزه، بهترین ها را در این کارخانه چای تجربه خواهید کرد.

آدرس: Ambagollapathana، 4 Passara Road، Ella، سریلانکا
زمان‌بندی: همه روزها – 10:30 صبح تا 10 شب

در مزارع چای با مناظری زیبا مواجه می شوید که در هیچ جای دیگری نمی توانید مشابه آن را پیدا کنید‌.

2. قله آدم

قله آدم از برترین جاهای دیدنی الا

بالا رفتن از قله آدم یا Adam’s Peak در الا یکی از فعالیت های مورد علاقه گردشگران در سریلانکا است. قله آدم یکی از معروف ترین جاهای دیدنی است که در آنجا می توان از منظره دره لذت برد و استراحت کرد و با مسافران دیگر ارتباط برقرار کرد. از شهر الا تا دامنه‌های قله آدم حدود 45 دقیقه فاصله است و رسیدن به قله نیز حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. پس نگران صعود نباشید که با عبور از روستاهای محلی و مزارع چای بسیار لذت بخش خواهد بود. در بالای قله آدم، مناظر بی نظیری را تماشا خواهید کرد.

آدرس: جاده پاسارا، Ella 90090، سریلانکا
زمان‌بندی: همه روزها – 24 ساعت

3. صخره الا

چشم انداز صخره الا

گردشگرانی که از سریلانکا بازدید می کنند، دوست دارند که در شهر الا به پیاده روی در طبیعت این منطقه بپردازند. پیاده‌روی به سمت صخره الا یکی از بهترین تجربه های پیاده روی در الا است. در حالی که مناظر بالای صخره الا شگفت انگیز است، حدود 2 ساعت طول می کشد تا به بالای تپه برسید. با این حال، بهتر است صبح زود به پیاده روی بروید و بدون مزاحمت جمعیت زیاد، از مسیر و چشم انداز بالای صخره لذت ببرید.

آدرس: بزرگراه Wellawaya-Ella-Kumbalwela، Ella، سریلانکا
زمان‌بندی: همه روزها – 5:45 صبح تا 5:45 بعد از ظهر

4. آبشار دیالوما

آبشار دیالوما در الا

آبشار دیالوما یکی از برترین جاهای دیدنی الا است و عنوان دومین آبشار مرتفع سریلانکا را دارد. این آبشار حدود یک ساعت از الا فاصله دارد. به دیالوما بروید و از استخرهای طبیعی مختلفی که در سطوح مختلف آبشار قرار دارد، به آب تنی بپردازید. در حالی که در استخرهای طبیعی شنا می کنید، از جادوی مادر طبیعت را در بهترین حالت خود لذت ببرید!

آدرس: Batticaloa Hwy، Koslanda، سریلانکا
زمان‌بندی: همه روزها – 24 ساعت

5. آبشار راوانا

آبشار راوانا در الا

وقتی صحبت از جاهای دیدنی الا در میان باشد، بازدید از آبشار معروف راوانا حتما توصیه می شود. این آبشار یکی از اصلی ترین آبشارهای دیدنی الا است که در فاصله 10 دقیقه ای از مرکز شهر قرار دارد. در نزدیکی محل آبشار می توانید چادرهایی را برای استراحت و همچنین تنقلات و سوغاتی سریلانکا پیدا کنید. مناظر آبشار راوانا واقعاً طلسم کننده است و مکان مناسبی برای لذت بردن از اوقات مسافرت با دوستان و خانواده می باشد. آیا نمی خواهید یکی از بهترین جاهای دیدنی الا را از دست دهید؟ پس آبشار راوانا را در برنامه سفر خود قرار دهید.

زمان‌بندی: همه روزها – 24 ساعت

6. پل نه قوسی

عکاسی در پل نه قوسی الا

پل نه قوسی مورد علاقه نارون در بین جاهای دیدنی الا است و یکی از مقاصد همیشگی در تور سریلانکا می باشد. پل نه قوسی یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در و عکاسی در شهر Ella است.

30 دقیقه در میان جنگل قدم بزنید تا به یک قطعه معماری زیبا برسید که در میان مزارع سرسبز چای سبز پنهان شده است و ریل قطار از روی آن می گذرد. در حالی که منتظر حرکت قطار در حال عبور هستید، در کافه های تپه اطراف یک نوشیدنی خوشمزه میل کنید. اگر خوش شانس باشید، می توان یک عکس رویایی از خود در حال عبور قطار از روی پل نه قوسی ثبت کنید.

آدرس: Gotowala، Ella 90090، سریلانکا

زمان‌بندی: در طول روز

7. لیپتونز

Lipton's Seat در الا

Lipton’s Seat که در فاصله چند ساعتی از شهر الا قرار دارد، یک جاذبه توریستی زیبا است که مناظر شگفت انگیزی از مزارع چای اطراف را ارائه می دهد و نام آن از روی بنیانگذار چای لیپتون انتخاب شده است. در اینجا می توانید از ارتفاع، تماشاگر مناظر اطراف باشید و لذت ببرید. Lipton’s Seat که یکی از برترین جاهای دیدنی الا است، برای تماشای صحنه طلوع و غروب خورشید عالی می باشد.

آدرس: Haputale 90160، سریلانکا
زمان: 7:00 صبح تا 8:00 بعد از ظهر

8. قطار الا به کندی

عبور قطار کندی-الا از مزارع‌ چای

یکی از دلایلی که گردشگران علاقه مند سفر به سریلانکا هستند، قطار معروف سریلانکا است که از الا به کندی است. این سفر معروف 7 ساعته مناظر طبیعی خیره‌کننده‌ای را ارائه می‌ دهد و تصاویر فوق العاده ای را ثبت خواهید کرد. در حالی که به کندی می روید، از مسیر لذت ببرید و آماده لذت بردن از جاهای دیدنی کندی شوید‌. چرا که شهر کندی یکی از بهترین شهرهای دیدنی سریلانکا می باشد. قطار الا به کندی از میان کوه های مرکزی سریلانکا می گذرد و مناظر خیره کننده ای از مزارع چای را ارائه می دهد. برای تجربه قطار سریلانکا، مطمئن شوید که بلیط را از قبل رزرو می کنید. چرا که تقاضا برای آن بسیار زیاد است.

آدرس: ناحیه کندی، سریلانکا

زمان‌بندی: در طول روز

9. نواراالیا ؛ انگلستان کوچک

نووارالیا معروف به انگلستان کوچک

نوواراالیا دارای مزارع سرسبز چای سبز و مناظر آرام با علفزارهای زیبا است. Nuwara Eliya به قدری زیباست که به انگلستان کوچک سریلانکا شهرت یافته است. اگر به دنبال استراحت یک روزه در نزدیکی الا هستید، مطمئناً اینجا مکان مناسبی است. نواراالیا تقریباً 3 تا 4 ساعت رانندگی تا الا فاصله دارد و یکی از بهترین جاهای دیدنی نزدیک الا می باشد.

آدرس: ناحیه Nuwara Eliya، سریلانکا

زمان: همه روزه و در طول روز

جمع بندی

الا نگین سرسبز سریلانکا یک مقصد مهم در سفر به این کشور است که به خاطر طبیعت بی نظیر خود، تجربه سفر با قطار و تماشای مزارع سرسبز چای و دیگر جاذبه های طبیعی خود شهرت دارد. سعی کردیم در این مطلب، بهترین جاهای دیدنی الا در سریلانکا را برای شما عزیزان معرفی کنیم. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. دیدگاه خود را با نارون اکوتور به اشتراک بگذارید.

 

منابع: TravelTriangle

Holidify

SrilankaTravelPages

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *