تور ویتنام

narvan logo

ویزا آذربایجان

ویزا آذربایجان

ویزا آذربایجان

فهرست مطالب

کشور آذربایجان، همسایه شمال غربی کشور ماست که یکی از کشورهای توریستی پرطرفدار نیز در میان ایرانیان به شمار می ‌رود. این کشور ضمن اینکه از نظر جغرافیایی در نزدیکی ایران قرار دارد، از نظر فرهنگی نیز به فرهنگ ما نزدیک است. ضمن اینکه از کنار جاذبه‌ های طبیعی و معماری ترکیبی مدرن و سنتی این کشور نیز نمی ‌توان ساده عبور کرد. اگر شما نیز قصد سفر به باکو که پایتخت آذربایجان است را دارید، باید قبل از هر اقدامی، برای دریافت ویزا آذربایجان اقدام کنید.

به طور کلی این کشور در ارائه ویزا به ایرانیان، سخت ‌گیری‌ های زیادی را ندارد. در ادامه برای آشنایی با جزئیات بیشتر در مورد اخذ ویزای جمهوری آذربایجان، همراه ما باشید.

ویزای توریستی آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان

گردشگرانی که قصد بازدید توریستی از کشور آذربایجان را دارند، باید نسبت به دریافت ویزای گردشگری این کشور اقدام کنند. ویزای توریستی آذربایجان بر اساس هدف سفر و تعداد دفعات ورود به این کشور، دارای انواع مختلفی است. ویزای عادی این کشور بر اساس تعداد دفعات مجاز ورود به این کشور، دارای دو نوع ویزای سینگل (یکبار ورود) و ویزای مالتیپل (چندبار ورود) است.

  • ویزای سینگل یا یکبار ورود : با اخذ این نوع ویزا، فقط یکبار می‌توان وارد این کشور شد. پس از خارج شدن از این کشور با این نوع ویزا، حتی در صورتی که اعتبار داشته باشد نیز اجازه ورود نخواهید داشت. اعتبار ویزای سینگل آذربایجان برابر با 90 روز پس از صدور ویزاست و با یکبار ورود به این کشور، می‌توان به مدت 30 روز در آن اقامت داشت.
  • ویزای مالتیپل یا چندبار ورود :با استفاده از این نوع ویزا، می توان در طی مدت زمانی که ویزا اعتبار دارد، چندین بار به این کشور سفر کرد.

با استفاذه از خدمات ویزا نارون، می توانید ویزای سینگل آذربایجان را دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزا آذربایجان

در این قسمت پیرامون روش‌ های رایج برای اخذ ویزای آذربایجان توضیحاتی را آورده ایم:

ویزای لیبل آذربایجان

در سال های گذشته، ویزای آذربایجان به صورت لیبل صادر میشد. به طوری که دریافت این نوع ویزا از طریق کنسولگری باکو در تبریز و یا تهران، ممکن بود.

متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا، باید ابتدا به دفتر سفارت آذربایجان در تهران و یا تبریز مراجعه می کردند و ضمن تکمیل فرم‌ درخواست ویزا توریستی، مدارک خود را نیز تحویل می دادند. در نهایت پس از پرداخت هزینه، ویزا بعد از 7 الی 10 روز کاری صادر میشد.

مدارک لازم برای ویزای لیبل آذربایجان شامل تصویر پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار می باشد.

محتوای مرتبط:  تور ازبکستان

ویزای الکترونیکی آذربایجان برای ایرانیان

از سال 2016 این امکان برای ایرانیان فراهم شده است که می‌توان بدون اینکه به دفاتر سفارت آذربایجان مراجعه کرد، نسبت به اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان (e-Visa) اقدام نمود. برای دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان نیز تنها تصویر پاسپورت با 7 ماه اعتبار کافی است.

مراحل ثبت درخواست ویزای الکترونیکی آذربایجان، شامل مراحل زیر است:

  • متقاضیان باید در سامانه درخواست ویزای الکترونیکی آذربایجان، تابعیت، نوع گذرنامه و نوع ویزا را مشخص کنند.
  • در مرحله بعدی، باید فرم مربوطه با اطلاعات فردی و شغلی تکمیل شود. در این مرحله بارگذاری صفحه ابتدایی گذرنامه و همینطور ارائه ایمیل ضرورت دارد.
  • لینک پرداخت هزینه دریافت ویزا آذربایجان از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می‌شود و باید با استفاده از کارت اعتباری ارزی، نسبت به پرداخت هزینه اقدام شود.

در نظر داشته باشید که اگر اطلاعات به درستی وارد نشود و یا پرداخت اطلاعات ناقص صورت بگیرد و یا در صورت عدم پرداخت صحیح، درخواست ویزای الکترونیکی نیز رد ‌می شود و هزینه نیز قابل استرداد نخواهد بود. همینطور اگر ویزای الکترونیکی آذربایجان ریجکت شود، دلایل رد درخواست ویزا به ایمیل متقاضی ارسال می‌شود. برای صدور قطعی ویزای خود، می توانید از خدمات ویزا نارون اکوتور بهره مند شوید.

در صورتی که با درخواست شما جهت اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان موافقت شود، ویزای الکترونیکی به پاسپورت شما الصاق نخواهد شد. بنابراین لازم است برای دریافت پرینت رنگی آن اقدام نمایید و در مرکز جمهوری آذربایجان به همراه گذرنامه خود، به مسئولین مربوط تحویل دهید.

لازم به ذکر است با توجه به تغییرات اعمال شده، از تاریخ دوم تیرماه سال 1402، امکان صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانیان وجود ندارد.

محتوای مرتبط:  تور گرجستان و ترکینگ در قفقاز

اعتبار ویزا توریستی آذربایجان چقدر است؟

پس از صدرو ویزا توریستی آذربایجان، شما از تاریخ صدور به مدت 90 روز اجازه دارید تا از ویزای خود با هدف گردشگری برای سفر به کشور آذربایجان استفاده کنید.

با ویزای عادی آذربایجان، تنها مجاز به یکبار ورود به خاک این کشور هستید و ویزای شما از تاریخ ورود به خاک آذربایجان، دارای 30 روز اعتبار خواهد بود. 3 تا 5 روز کاری بعد از ثبت درخواست شما از مجموعه نارون اکوتور، ویزای توریستی برای متقاضیان صادر می گردد.

قیمت ویزا آذربایجان

دریافت ویزا آذربایجان، با پرداخت هزینه همراه است. با این حال میزان هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزای آذربایجان، بر اساس نوع درخواست متفاوت می باشد. در صورتی که مایل هستید از هزینه دقیق ویزای آذربایجان مطلع شوید، توصیه می‌ کنیم از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان نارون اکوتور در ارتباط باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

سخن پایانی

یکی از لازمه های سفر به کشور آذربایجان برای ایرانیان، دریافت ویزاست. این سوال برای افراد وجود دارد که برای دریافت ویزای این کشور، باید چه مدارکی را آماده کنند و چقدر طول می کشد تا ویزای آن ها آماده شود.

هر یک از کشورهای مختلف، دارای قوانین متفاوتی نیز برای اخذ ویزا هستند. با این حال اگر برای اخذ ویزا توریستی آذربایجان، از کارشناسان نارون اکوتور مشاوره دریافت کنید، بدون مشکل و در کوتاه ترین زمان ممکن، قادر به اخذ ویزای خود با هدف سفر توریستی به این کشور خواهید بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از کارشناسان، از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش

با کارشناسان نارون تماس بگیرید.

تماس برای ویزا
ثبت درخواست ویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *