تور ویتنام

narvan logo

کاخ امپراتوری توکیو و ملاقات با خاندان سلطنتی

کاخ امپراتوری توکیو و ملاقات با خاندان سلطنتی

کاخ امپراتوری در توکیو

فهرست مطالب

کاخ امپراتوری توکیو مانند جزیره‌ای توسط پارک‌ها و باغ‌هایی احاطه شده است که امکان فرار از خیابان‌های شلوغ شهر توکیو را فراهم می‌کنند. اطراف خانه امپراتور به خوبی نگهداری می شود و آن را تبدیل به یکی از مقاصد برتر برای بازدیدکنندگان پایتخت ژاپن می کند. کاخ امپراتوری توکیو تنها 10 دقیقه با ایستگاه توکیو فاصله دارد. اینجا مجموعه ای از باغ‌ها و گالری‌های فراوان، با تورهای راهنما و خرابه‌های قلعه است.

اگر قصد بازدید از کاخ امپراتوری را دارید، تورهای متعددی در مناطق داخل کاخ به صورت رایگان در دسترس است و همچنین روزهای خاصی وجود دارد که می توانید خود امپراتور را ملاقات کنید! در تور ژاپن، امکان بازدید از جاهای دیدنی توکیو از جمله کاخ امپراتوری را خواهیم داشت. با معرفی این مجموعه زیبا همراه ما باشید.

کاخ امپراتوری توکیو کجاست؟

کاخ امپراتوری توکیو کجاست؟

کاخ امپراتوری توکیو و باغ های زیبای آن دنیایی دور از هیاهوی شهر توکیو پایتخت ژاپن است. این منطقه آرام، تنها ۱۰ دقیقه پیاده روی با ایستگاه توکیو فاصله دارد و در منطقه مارونوشی، واقع شده است. این کاخ که در محل قلعه سابق ادو ساخته شده است، در سال 1869 به محل زندگی دائمی برای خانواده امپراتور تبدیل شد. به همین خاطر، امکان بازدید از داخل کاخ، به جز در موارد خاص که به بازدیدکنندگان اجازه بازدید کوتاه از فضای داخلی می دهد، وجود ندارد.

کاخ امپراتوری توکیو، شامل گالری‌های هنری، خرابه‌های تاریخی و باغ‌های زیبا برای تماشای شکوفه های گیلاس ژاپن در فصل بهار می باشد. محل این کاخ که زمانی قلعه ادو بوده است، اکنون یکی از با ارزش ترین زمین ها در کل ژاپن می باشد. اما قلعه ادو چگونه به کاخ امپراتوری تبدیل شده است؟ تاریخچه مختصری از کاخ، راوی این داستان خواهد بود.

تاریخچه کاخ امپراتوری توکیو

تاریخچه کاخ امپراتوری توکیو

قبل از این که توکیو، به نام فعلی خود، تغییر نام دهد، با عنوان “ادو” شناخته می شد و برای بیش از 250 سال، کشور ژاپن توسط سلسله شوگان توکوگاوا در دوره ادو اداره می شد. کاخ امپراتوری فعلی که در ژاپنی به نام کوکیو شناخته می شود، در محل سابق قلعه ادو قرار دارد. با این حال، در سال 1868، حکومت ژاپن در دوره ادو سرنگون می شود و پایتخت ژاپن از کیوتو به توکیو در حال انتقال است. امپراتوری جدید، اقامتگاه خود را به محل قلعه ادو تغییر می دهد که تا به امروز، خانه خاندان سلطنتی می باشد. این کاخ در طول جنگ جهانی دوم ویران شد اما مورد بازسازی به همان سبک قبلی قرار گرفت.

محتوای مرتبط:  معروف ترین معابد ژاپن

بازدید از کاخ امپراتوری توکیو

هر زمان که بخواهید می توانید از کاخ امپراتوری توکیو بازدید کنید. محیط اطراف کاخ، یک مسیر محبوب برای پیاده روی است و باغ شرقی در تمام طول سال برای عموم باز است. با این حال، برای اینکه بیشترین استفاده را از بازدید خود ببرید و یک مرور تاریخی در توکیو داشته باشید، با یک تور پیاده روی همراه شوید. حال تصور کنید که با کفش های پیاده روی راحت، به بازدید از تمام دیدنی های کاخ امپراتوری می رویم!

باغ ملی کوکیو گاین

باغ ملی کوکیو گاین

باغ ملی کوکیو گاین از سال 1949 به روی عموم باز شد و به همراه پل نیجوباشی بخشی از محوطه کاخ به شمار می رفت. این پل در ابتدا با چوب ساخته شده بود و سپس یک سطح اضافی به آن اضافه شد. این منطقه زمانی با نام “نیشینوماروشیتا” شناخته می شد و محل خانه های خدمتکاران بود. علاوه بر نیجوباشی معروف، می‌توانید از دروازه ساکورادامون و مجسمه برنزی “سامورایی ماساشیگه کوسونوکی” بازدید کنید.

باغ های شرقی کاخ امپراتوری توکیو

باغ های شرقی کاخ امپراتوری توکیو

باغ‌های شرقی کاخ امپراتوری که باغ های زیبا به سبک ژاپنی هستند، به‌جز دوشنبه‌ها، جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، همه روزه برای بازدید عموم در دسترس هستند. این باغ ها به‌خاطر شکوفه‌های گیلاس خیره‌کننده‌شان در طول بهار و شاخ و برگ‌های نارنجی رنگ پاییزی، بازدیدکنندگان زیادی را جذب می کنند. برای نگاهی اجمالی به تاریخ این منطقه در باغ قدم بزنید و از پایه برج قلعه که بیش از 350 سال پیش سوخته بود، بالا بروید. همچنین توقفی در موزه مجموعه‌های امپراتوری داشته باشید.

پارک کیتانومارو

پارک کیتانومارو

پارک کیتانومارو، به طور کامل توسط یک خندق احاطه شده است و باغ را از محیط اطراف آن، محافظت می کند. دو دروازه اصلی ادو در ورودی ها وجود دارد: دروازه شیمیزومون، که شما را به دفتر بخش چیودا هدایت می کند و دروازه تایاسومون، که شما را به ایستگاه کودانشیتا می برد. پارک کیتانومارو ترکیبی از گل ها و درختان انبوه است که برای پیک نیک در تابستان، گزینه ای عالی می باشد.

موزه ملی هنر مدرن توکیو

موزه ملی هنر مدرن توکیو

علاوه بر باغ‌ها، موزه هایی نیز در محوطه کاخ در نزدیکی پارک کیتانومارو وجود دارد که مهم ترین آنها، موزه ملی هنر مدرن می باشد. این موزه که نمونه های بی شماری از هنر مدرن ژاپنی و بین المللی را در خود جای داده است، گنجینه ای برای دوستداران هنر مدرن می باشد. در موزه ملی هنر مدرن توکیو، آثار معروفی از جمله فوتوگرفی های واکر ایوانز، نقاشی های انتزاعی از ویلم دی کونینگ و آثار واسیلی کاندینسکی وجود دارد. تمرکز بر تأثیر هنر غربی در سینمای ژاپن و تاثیر هنر ژاپنی بر غرب، تمرکز اصلی این موزه است و آثار هنرمندان معروف ژاپنی مانند یایو کوساما و آی میتسو نیز در اینجابه چشم می خورد.

محتوای مرتبط:  موزه های ژاپن

پوشیدن لباس سامورایی در محوطه کاخ امپراتوری

پوشیدن لباس سامورایی در کاخ امپراتوری

چه کسی نمی خواهد در ژاپن، لباس سامورایی پوشیده و در دست گرفتن شمشیر آنها را تجربه کند؟ این تجربه را در اطراف کاخ امپراتوری توکیو از دست ندهید! در یک تجربه تاریخی، از یک استاد درس کوتاه درباره سامورایی ها در حالی که لباس سامورایی پوشیده اید، فرا بگیرید و با یک کاتانای سنتی (شمشیر سامورایی) تمرین کنید.

ملاقات خانواده امپراتوری در جشن سال نو

ملاقات خانواده امپراتوری در جشن سال نو

از آنجایی که کاخ امپراتوری توکیو، اقامتگاه اصلی خانواده امپراتوری است، کاملاً قابل درک است که آنها نمی توانند در تمام طول سال از بازدیدکنندگان استقبال کنند. اما دو روز در سال وجود دارد که این فرصت برای بازدیدکنندگان فراهم می شود. در 2 ژانویه به عنوان بخشی از جشن سال نو میلادی، محوطه کاخ امپراتوری برای عموم باز می شود و جمعیت زیادی را در میدان روبروی تالار پذیرایی جمع می کند؛ جایی که خانواده امپراتوری از صبح تا اوایل بعدازظهر جلسه عمومی برگزار می‌کنند.

فرصت دیگر برای نزدیک شدن به کاخ امپراتوری در تاریخ تولد امپراتور فعلی یعنی 23 فوریه است. در این روز، خانواده امپراتوری در کاخ حضور دارد و بازدیدکنندگان فرصتی برای امضای یک کتاب به عنوان تبریک، خواهند داشت.

محتوای مرتبط:  قلعه اوساکا ژاپن را بشناسید

سخن پایانی

کاخ امپراتوری توکیو که در دوران اوج خود با نام “قلعه ادو” بزرگترین قلعه در جهان بوده است، امروزه محل زندگی خانواده امپراتوری ژاپن می باشد و بخش بزرگی از محوطه کاخ، برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی در دسترس است. فرصت بازدید از باغ های زیبای ژاپنی را در این کاخ از دست ندهید و اگر به دنبال یک تجربه باشکوه هستید، زمان بازدید از کاخ را برای “2 ژانویه” برنامه ریزی کنید تا ملاقاتی با خانواده امپراتور نیز داشته باشید؛ اگرچه شلوغی جمعیت را نیز باید در نظر بگیرید. در این محتوا، به معرفی کاخ امپراتوری توکیو پرداختیم و امیدواریم که از این مطلب، لذت برده باشید. دیدگاه ارزشمند خود را با نارون اکوتور به اشتراک بگذارید.

 

منابع: GoTokyo

TokyoCheapo

LonelyPlanet

Japan-Guide

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *