تور ویتنام

narvan logo

جاهای دیدنی کوزکو

جاهای دیدنی کوزکو

جاهای دیدنی کوزکو

فهرست مطالب

شهر کوزکو یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکای جنوبی است که به دلیل خرابه‌های مربوط به تمدن اینکاها شناخته شده است. همچنین به خاطر بناهای تاریخی که در خیابان‌های کوزکو وجود دارد، با عنوان «رم آمریکا» نیز شناخته می‌شود. جاهای دیدنی کوزکو بسیار متنوع هستند اما اکثر آنها، ریشه در تاریخ استعماری پرو و تاریخ تمدن اینکاها دارد.

اکثر گردشگرانی که قصد سفر به ماچوپیچو را دارند، از شهر کوزکو عبور می کنند و حداقل یک تا دو روز را برای اقامت در این شهر و بازدید از جاذبه های کوزکو اختصاص می دهند. نارون نیز در تور پرو، بازدید از جاهای دیدنی کوزکو را در برنامه سفر قرار داده است. در اینجا قصد داریم مهمترین دیدنی های کوزکو را معرفی کنیم. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

بهترین جاهای دیدنی کوزکو

بهترین جاذبه های کوزکو

شهر کوزکو، پایتخت سابق اینکاها، یکی از مهمترین جاهای دیدنی پرو است و بسیاری از ویرانه هایی که در سطح شهر می بینید، توسط تمدن باستانی اینکاها ساخته شده اند. همچنین بناهای زیبای استعماری در خیابان های شهر وجود دارند که این شهر را تبدیل به قلب گرشگری پرو کرده اند. علاوه بر بازدید از جاذبه های گردشگری کوزکو، این شهر به عنوان پایتخت اینکاها، فرصت مناسبی را برای شناخت این تمدن ارائه می دهد و همچنین، فرصت تجربه غذاهای محلی پرو را از دست ندهید.

میدان آرماس

میدان آرماس کوزکو

پلازا د آرماس یا میدان آرماس قلب فرهنگی شهر کوزکو است. در زمان اینکاها، این میدان هواکایپاتا (Huacaypata) شناخته می شد و صحنه اصلی برگزاری مهم ترین آیین های امپراتوری اینکاها بود. امروزه پلازا د آرماس نمونه‌ای از معماری ترکیبی شهر است که در آن تاریخ اینکاها، تاریخ استعماری و زندگی مدرن یکی بر روی دیگری قرار گرفته‌اند. در کنار میدان آرماس، چندین رستوران و بار قرار دارند که برای گذراندن یک بعدازظهر آرام در کنار مردم بومی و تماشای بناهای تاریخی اطراف فوق العاده هستند.

کلیسای جامع کوزکو

کلیسای جامع کوزکو

کلیسای جامع کوزکو یکی از نمادین ترین جاهای دیدنی این شهر است. این کلیسا در محل یک کاخ مربوط به اینکاها با استفاده از سنگ های کاخ و ساکسایهوامان ساخته شد که در ادامه معرفی خواهیم کرد. ساخت کلیسا در سال 1560 آغاز شد و تقریباً 100 سال بعد در سال 1656 ساخت آن به پایان رسید. در داخل کلیسا، آثار بسیاری از هنرمندان مذهبی از جمله تابلویی از شام آخر که به یک هنرمند بومی نسبت داده شده است، وجود دارد.

محله سن بلاس

محله سن بلاس کوزکو

محله سن بلاس یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی کوزکو است که کلیسای سن بلاس و مجموعه‌ای عجیب از ساختمان‌های خشتی سفیدرنگ با بالکن‌های آبی کبالتی و سقف‌های کاشی‌کاری‌شده قرمز را در خود جای داده است. اینجا قلب محله بوهمی کوزکو است که از زمان امپراتوری اینکاها به عنوان منطقه ای برای صنعتگران عمل میکرده است. امروزه، محله سن بلاس محل اقامت هنرمندان محلی است که گالری خود را به روی بازدیدکنندگانی که مشتاق دیدن مجسمه های مذهبی، فلزکاری طلا و نقره و کارهای چوبی هستند، باز می کنند.

محتوای مرتبط:  جاهای دیدنی لیما پرو

ساکسایهوامان

ساکسایهوامان

ویرانه‌های ساکسایهوامان (Sacsayhuaman) یکی از برترین جاهای دیدنی کوزکو می باشد. ساکسایهوامان بر روی تپه‌ای مشرف به شهر کوزکو قرار دارند و یک میدان بسیار وسیع قرار گرفته اند. دیوارهای اولیه ساخته شده توسط اینکاها 3 متر بلندتر بوده اند و در بالاترین سکوی آن، سه برج قرار داشته است. مقیاس عظیم دیوارهای زیگزاگی و پلکانی ساکسایهوامان، تنها بخشی از این مجموعه باشکوه هستند و یکی از مهمترین آثار تاریخی باقیمانده از تمدن اینکاها می باشد.

موزه اینکا

موزه اینکا در کوزکو

موزه اینکا یکی از مهمترین موزه های شهر کوزکو و پرو است که تاریخ تمدن اینکاها را از طریق آثار مختلفی مانند سرامیک، منسوجات، مومیایی‌ها، جواهرات، ظروف نوشیدنی و موارد دیگر به نمایش می‌گذارد. در موزه اینکا اطلاعات جامعی را درباره خاستگاه امپراتوری اینکاها، تاریخچه سکونتگاه های قبل از اینکاها و اینکاها در پرو و شهر کوزکو خواهید آموخت.

تامبوماچای (حمام اینکا)

تامبوماچای

تامبوماچای (Tambomachay) که با عنوان حمام اینکا نیز شناخته می شود، یکی دیگر از مهمترین جاذبه های کوزکو می باشد. این مکان در حدود سال 1500 میلادی ساخته شده است و شامل چهار سکو است که در کنار یک تپه ساخته شده اند. از سکوی بالا، یک چشمه زیرزمینی می جوشد که از طریق کانال‌های حکاکی شده به سطوح پایین تر سرازیر می شود. در آخرین سطح، کانال به دو نهر تقسیم می شود و به یک حوض سنگی می ریزد. این نمونه نفیس از مهندسی هیدرولیک اینکاها است که نمونه برجسته تر آن، در ماچوپیچو وجود دارد.

محتوای مرتبط:  سفرنامه ترکینگ ماچوپیچو | ترکینگ سالکانتای در کوهستان آند - سما بنی اسدی

کوریکانچا (معبد خورشید)

کوریکانچا یا معبد خورشید یکی از شگفت انگیزترین ویرانه های اینکاها در کوزکو است که در کلیسای سانتو دومینگو قرار دارد. این معبد بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین معبد در تمام آمریکای جنوبی بوده است که طلا، نقره و جواهرات گرانبها در خود جای داده بود. افسانه های اینکاها نشان می دهد که  این معبد به خدای خورشید اختصاص داده شده است. در قرن شانزدهم، کلیسای سانتو دومینگو بر روی ویرانه های کوریکانچا ساخته شده است اما بقایا معبد خورشید دست نخورده باقی ماند.

موزه هنرهای پیش از آمریکایی ها

موزه هنرهای پیش از آمریکایی ها

موزه هنرهای پیشا-آمریکایی (Museo de Arte Precolombino) یک خانه زیبای استعماری است و بیش از 400 اثر هنری را به نمایش می گذارد و یکی از عالی ترین موزه های فرهنگ “پیش از ورود آمریکایی ها” در جهان محسوب می شود. این مجموعه شامل مصنوعاتی است که نزدیک به سه هزار سال از تاریخ پرو (1250 قبل از میلاد تا 1532 پس از میلاد) از جمله نازکا، موچیکا، هواری، چانکای و اینکا را در بر می‌گیرد. در حیاط موزه، یک کافه قرار دارد که برای صرف یک وعده در این محیط تاریخی بسیار دلپذیر است.

بازار سن پدرو

بازار سن پدرو کوزکو

بازار سن پدرو یکی از بهترین مکان ها برای خرید سوغاتی در پرو است و همچنین راهی عالی برای مشاهده زندگی روزمره در شهر کوزکو می باشد. در این بازار، مردم محلی در حال رفت و آمد و خرید روزمره خود هستند و فروشندگانی را می بینید که میوه و سبزیجات و ژاکت‌های بافتنی آلپاکا می‌فروشند.

رصدخانه کوزکو

رصدخانه کوزکو

رصدخانه کوزکو، یکی دیگر از بقایای تاریخ امپراتوری اینکاها است که در نزدیکی ساکسایهوامان قرار دارد و نشانگر اهمیت زیاد این تمدن به علم نجوم می باشد. مشاهداتی که آنها در آسمان انجام می دادند، عمیقاً در باورهای معنوی و فعالیت های روزمره آنها ریشه داشته است. بازدید از رصدخانه کوزکو، فرصتی برای آشنایی با صور فلکی اینکاها ارائه می دهد. اگر آب و هوا مساعد باشد، می توانید آسمان پر ستاره کوزکو را از طریق تلسکوپ مشاهده کنید.

محتوای مرتبط:  ویزای توریستی پرو

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید، شهر کوزکو پایتخت بی چون و چرای تمدن اینکاها، یکی از شگفت انگیزترین شهرهای آمریکای جنوبی است که با ویرانه های باستانی و بناهای استعماری، راوی تاریخ پرو می باشد. بنابراین در سفر به پرو، لذت بازدید از این شهر جادویی پر از تاریخ و فرهنگ را از دست ندهید. امیدواریم که از مطالعه جاهای دیدنی کوزکو لذت برده باشید. دیدگاه ارزشمند خود را با نارون اکوتور به اشتراک بگذارید.

 

منابع: PeruForLess

Touropia

PlanetWare

MachuTravelPeru

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *